Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Modernizacja laptopa Lenovo B580

Do serwisu trafił Lenovo B580 w celu modernizacji laptopa. W tych modelach Lenovo jest możliwość wymiany procesora na szybszy, dołożenie dodatkowej pamięci RAM oraz wymiany dysku talerzowego HDD na dysk SSD. Przed przystąpieniem do modernizacji przeprowadzamy parę podstawowych testów wydajnościowych takich jak prędkość uruchamiania się systemu i temperatury pracy pod obciążeniem.

Modernizacja laptopa Lenovo B580 – Analiza wydajności

Po sprawdzeniu aktualnej wydajności naszego laptopa zaczynamy modernizację. Pracę zaczynamy od otwarcia laptopa. Wyciągamy baterię, odkręcamy wszystkie śruby znajdujące się na obudowie dolnej, wyciągamy delikatnie napęd gdyż pod nim znajdują się trzy ukryte śruby. Zdejmujemy klawiaturę i kontynuujemy odkręcanie. Teraz możemy ściągnąć obudowę górną w celu dostania się do płyty głównej.

Modernizacja laptopa Lenovo B580 – Modernizacja

Modernizację zaczynamy od wyjęcia płyty głównej. Odkręcamy i zdejmujemy układ chłodzenia w celu dostania się procesora. W naszym przypadku mamy i3 3 generacji, wymieniamy ją na i5 3 generacji, dokładamy dodatkową kość pamięci RAM i uzyskujemy 8GB pamięci. Przed skręceniem laptopa dokładnie czyścimy wnętrze laptopa i układ chłodzenia. Na nowy procesor i układ graficzny nakładamy świeżą pastę termoprzewodzącą.

Modernizacja laptopa Lenovo B580 – Wymiana dysku

Przed całkowitym skręceniem laptopa wymieniamy dysk talerzowy HDD na dziesięciokrotnie szybszy dysk SSD.

Lenovo B580 – Instalacja systemu

Po pełnej modernizacji i skręceniu laptopa przystępujemy do instalacji systemu Windows 10. Gdy system zostanie już zainstalowany instalujemy wszystkie najnowsze sterowniki oraz podstawowe programy użytkowe takie jak przeglądarka, program do odtwarzania wideo, kodeki audio, program do pisania, antywirus.

Testy końcowe

Przed modernizacją laptop uruchamiał się bardzo wolny – 58:13:54 sekund i osiągał temperaturę pod obciążeniem 87°C. Po modernizacji nasz pacjent uruchamia się dużo szybciej – 11:01:42 sekund i osiąga maksymalnie temperaturę pod obciążeniem 64°C. Jak widać na tym przykładzie można niewielkim kosztem znacząco zwiększyć wydajność starszego laptopa. Nasz laptop przeszedł testy pomyślnie – gotowy do odbioru 🙂

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw laptopa nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy