Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

PS4 CUH-1216A wymiana gniazda HDMI

Klient zlecił naprawę konsoli PS4 model CUH-1216A. Konsola uruchamiała się, lecz na ekranie TV nie pojawiał się żaden obraz. Zazwyczaj w takiej sytuacji mamy do czynienie z dwiema możliwościami. Pierwszym powodem braku obrazu na PS4 jest uszkodzenie retimera HDMI, drugą z możliwości jest uszkodzenie gniazda HDMI. Aby ustalić co jest przyczyną problemu musimy przeprowadzić diagnozę (w naszym serwisie diagnoza jest bezpłatna).

PS4 CUH-1216A WLoD – Diagnoza

Diagnozę zaczynamy od demontażu konsoli. Po wyjęciu płyty głównej już gołym okiem widać że uszkodzeniu uległo gniazdo HDMI. Zostało wbite do środka. Skoro mamy winowajcę problemu przystępujemy do wymiany gniazda HDMI.

PS4 CUH-1216A – wymiana gniazda HDMI

Przed przystąpieniem do wymiany zabezpieczamy miejsca dookoła gniazda HDMI taśmą aluminiową. Następnie za pomocą stacji lutowniczej na gorące powietrze odlutowujemy uszkodzone gniazdo. Oczyszczamy pozostałości starej cyny oraz topnika, montujemy nowe gniazdo i lutujemy je do płyty. Na koniec sprawdzamy wszystkie połączenia i jeszcze raz dokładnie wszystko myjemy.

PS4 CUH-1216A – Czyszczenie konsoli

Jak zawsze przy wymianie gniazda HDMI w PS4 dodatkowo czyścimy całą konsolę oraz wymieniamy pastę termoprzwodzącą. Czyszczenie konsoli PS4 to bardzo ważna czynność konserwacyjna, umożliwiająca prawidłowe odprowadzanie ciepła z wnętrza konsoli co bezpośrednio wpływa na jej bezawaryjną pracę.

Podsumowanie

W przypadku kiedy po uruchomieniu konsoli nie pojawia się obraz na TV ważna jest prawidłowa diagnoza i ustalenie przyczyny tej usterki. Nie zawsze sytuacja jest tak oczywista jak w omawianym przypadku i dlatego bardzo łatwo tutaj o pomyłkę, złą diagnozę i niepotrzebne koszty. W naszym serwisie konsol jesteśmy w stanie dokładnie zweryfikować i usunąć usterkę już w ciągu jednego dnia.

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw laptopa nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy