Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Wymiana klawiatury Acer Aspire 5830TG

Dziś do serwisu trafił laptop Acer Aspire 5830TG z klawiaturą po zalaniu, naprawa laptopa wymagała wymiany klawiatury oraz czyszczenia i konserwacji układu chłodzenia.

Wymiana klawiatury Acer Aspire 5830TG – Diagnoza

Naprawę laptopa Acer zaczynamy od otwarcia laptopa. Odkręcamy wszystkie śruby mocujące znajdujące się na obudowie dolnej, następnie delikatnie ściągamy panel z touchpadem w celu nie uszkodzenia zaczepów. Zdejmujemy obudowę górną na której zintegrowana jest klawiatura którą mamy wymienić.

Acer Aspire 5830TG – Wymiana klawiatury

Po wymontowaniu obudowy górnej na nasze szczęście okazuje się, że uszkodzona klawiatura umieszczona jest na paru śrubach a nie jest zgrzana na stałe do obudowy co przyśpiesza znacznie naszą wymianę. Odkręcamy śruby, wyciągamy zalaną klawiaturę i przystępujemy do wymiana klawiatury na nową. Dopasowujemy klawiaturę do obudowy i przykręcamy ją.

Acer Aspire 5830TG – Czyszczenie układu chłodzenia

Aby przystąpić do czyszczenia laptopa musimy wyciągnąć całą płytę główną. Zaczynamy od odpięcia baterii, wszystkich taśm i odkręcenia śrub mocujących. Po wyciągnięciu płyty głównej demontujemy układ chłodzenia. Procesor, układ graficzny i radiator dokładnie czyścimy ze starej pasty termoprzewodzącej oraz kurzu. Po umieszczeniu nowej pasty skręcamy laptopa

Acer Aspire 5830TG – Testy końcowe

Po wymianie klawiatury oraz wyczyszczeniu układu chłodzenia uruchamiamy naszego pacjenta. Sprawdzamy poprawność działania klawiatury oraz temperatury pod obciążeniem. Laptop przeszedł testy pomyślnie – gotowy do odbioru 🙂

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw laptopa nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy