Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Czyszczenie i wymiana dysku laptopa Medion E7415

Klient przyszedł do nas z laptopem Medion Akoya E7415, którego system nie uruchamiał się. Po wstępnej diagnozie można było stwierdzić, że problemem jest dysk HDD. Dodatkowo po krótkiej chwili słychać było bardzo głośną pracę wentylatora.

Diagnoza dysku Medion E7415

Naprawę laptopa zaczynamy od wymontowania dysku HDD oraz podłączaniu go za pomocą stacji dokującej aby sprawdzić jego stan. Diagnoza wykazała uszkodzenie dysku HDD. Będzie koniczna jego wymiana oraz instalacja oprogramowywania.

Wymiana dysku w laptopie Medion E7415 – Naprawa

Klient zdecydował się na dysk SSD o pojemności 256GB. Przystępujemy zatem do wymiany dysku oraz instalacji oraz konfiguracji oprogramowania. Naprawa przebiegła szybko i bez przeszkód. Pozostała jeszcze sprawa głośniej pracy laptopa.

Czyszczenie laptopa Medion E7415 – Naprawa

Jak zawsze w przypadku głośniej pracy laptopa problemem był kurz oraz wyschnięta pasta na procesorze. Niezbędne okazało się czyszczenie laptopa. Radiator oraz wentylator zostały dokładnie oczyszczone z kurzu przy użyciu sprężonego powietrza. Następnie technik usuną pozostałości starej pasty i nałożył nową.

Podsumowanie

Jest kilka powodów, dla których system w laptopie nie chce się uruchomić. Nie zawsze jest to wina dysku. W większości przypadków są to problemy systemowe wymagające naprawy lub reinstalacji oprogramowania. Co do głośnej pracy laptopa tu problem zawsze jest ten sam. Kurz oraz wyschnięta pasta. Czyszczenie laptopa to czynność którą należy przeprowadzać regularnie. Jej zaniedbanie może doprowadzić do powstania poważniejszych usterek spowodowanych zbyt wysoką temperaturą pracy laptopa.

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw laptopa nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy