Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Wymiana gniazda zasilania Lenovo Y540

Na serwis trafił do nas laptop Lenovo Legion Y550 z uszkodzonym gniazdem zasilania, naprawa laptopa wymagała wymiany gniada zasilania na nowe.

Wymiana gniazda zasilania Lenovo Y540 – Diagnoza

Naprawę laptopa Lenovo Y540 zaczynamy od demontażu dolnej obudowy. Odkręcamy wszystkie śruby mocujące, następnie delikatnie ściągamy dolna obudowę. Teraz musimy odpiąć wszystkie taśmy i przewody podpięte do płyty głównej oraz zdemontować układ chłodzenia. W tym modelu laptopa gniazdo ładownia jest przylutowane bezpośrednio do płyty głównej. Po wyjęciu płyty głównej możemy przystąpić do wymiany uszkodzonego gniazda ładowania.

Lenovo Y540 – Naprawa

Po wymontowaniu obudowy górnej na nasze szczęście okazuje się, że uszkodzona klawiatura umieszczona jest na paru śrubach a nie jest zgrzana na stałe do obudowy co przyśpiesza znacznie naszą wymianę. Odkręcamy śruby, wyciągamy zalaną klawiaturę i przystępujemy do wymiana klawiatury na nową. Dopasowujemy klawiaturę do obudowy i przykręcamy ją.

Podsumowanie

Po wymianie klawiatury oraz wyczyszczeniu układu chłodzenia uruchamiamy naszego pacjenta. Sprawdzamy poprawność działania klawiatury oraz temperatury pod obciążeniem. Laptop przeszedł testy pomyślnie – gotowy do odbioru 🙂

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw laptopa nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy