Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Wymiana analogów w padach PS4

Klient hurtowy zlecił naprawę 50 padów do konsoli PS4. Pady z różnymi usterkami, jednak najczęstszym problemem jak zawsze okazał się uszkodzony analog. Naprawa wymagała wymiany uszkodzonych analogów.

PAD PS4 – Diagnoza

Diagnozę zaczynamy od przetestowania wszystkich padów programem diagnostycznym. Po dokładnej diagnozie padów do PS4 okazało się że w 42 kontrolerach należało wymienić analog, w 7 oba analogi były uszkodzone, a w 5 przypadkach musieliśmy wymienić gniazdo zasilania.

Wymiana analogów w padach PS4 – przygotowania

Naprawę zaczęliśmy od demontażu tych padów, które wymagały wymianę gałki analogowej. Kontrolery z innymi usterkami takimi jak uszkodzone gniazdo zasilania czy też brak sprężynek w przyciskach L1, R1 odłożyliśmy na bok w celu późniejszej naprawy.

Wymiana analogów w padach PS4

Jak zawsze przy wymianie analoga w padzie PS4 dokładnie zabezpieczamy miejsca dookoła analoga. Nakładamy topnik oraz dodajemy cyny ołowiowej, która ułatwi wylutowanie uszkodzonego analoga. Po usunięciu uszkodzonego elementu dokładnie oczyszczamy otwory montażowe z pozostałości cyny za pomocą lutownicy i plecionki. Następnie montujemy nowy analog, lutujemy go do płyty głównej. Skręcamy i testujemy pada. Po wymianie wszystkich uszkodzonych analogów wracamy do padów z innymi usterkami.

Wymiana gniazda zasilania w padach PS4

Aby naprawić lub wymienić uszkodzone gniazdo micro USB w padzie PS4 w pierwszej kolejności musimy odlutować uszkodzone gniazdo micro USB z płytki portu ładowania. Po wylutowaniu uszkodzonego gniazda umieszczamy i pozycjonujemy nowe gniazdo, nakładamy topnik i używając cienkiego grota lutujemy po kolei każdy pin. Oczyszczamy wszystko dokładnie z pozostałości topnika, montujemy płytkę w obudowie i skręcamy pada. Przeprowadzamy testy weryfikujące poprawność wykonania naprawy.

Podsumowanie

Po 10 godzinach z lutownicą w ręce wszystkie pady do PS4 zostały naprawione, przetestowane i przygotowane do wysyłki. Nasz serwis IT-Rex obsługuje nie tylko klientów indywidualnych ale także współpracuje z licznymi firmami oferującymi sprzedaż i serwis konsol, laptopów, komputerów stacjonarnych w Polsce jak i za granicą.

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw Pada do PS4 nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy