Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Wymiana gniazda baterii pad PS4

Klient po nieudanej próbie samodzielnej wymiany baterii wysłał do nas pada DualShock4 z uszkodzonym gniazdem baterii, które zostało wyrwane. Naprawa będzie wymagała wymiany gniazda baterii pad PS4

Wymiana gniazda baterii pad PS4 – Naprawa laminatu płyty głównej

Pracę rozpoczęliśmy od naprawy laminatu, który wymagał regeneracji. Po wcześniejszym przygotowaniu płyty odtworzyliśmy uszkodzone pady lutownicze oraz zabezpieczyliśmy wszystko dodatkowo maską lutowniczą UV.

Pad PS4 – lutowanie gniazda baterii

Następnym krokiem jest przylutowanie gniazda do wcześniej przygotowanej płyty głównej. Po przylutowaniu gniazda wszystko oczyszczamy z pozostałości topnika używając wacika oraz alkoholu izopropylowego. Przy pomocy multi-metra sprawdzamy czy nie ma zwarcia. Wszystko w porządku, pozostało tylko zabezpieczyć gniazdo klejem epoksydowym.

Podsumowanie

Wymiana baterii w padzie PS4 jest dość prostą czynnością, którą możesz wykonać sam. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka spraw. Po pierwsze wybór baterii. Radzimy wystrzegać się zamienników i wybierać tylko sprawdzone oryginalne baterie SONY. Po drugie demontując pada powinniśmy to robić delikatnie i z wyczuciem, gdyż łatwo doprowadzić do usterki (jak w tym przypadku). Jeżeli zależy Ci na profesjonalnej naprawie z wykorzystaniem oryginalnych części a sam nie masz takiej możliwości lub czasu skorzystaj z naszego serwisu. Wybór IT-REX to zawsze gwarancja jakości.

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Napraw pada nie wychodząc z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zachęcamy wszystkich czytelników do pisania komentarzy. Przed umieszczeniem komentarza zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Regulamin Komentarzy.

Ostatnie realizacje

Wycena naprawy