Serwis laptopów Serwis Konsol Serwis PC
500 340 066 kontakt@it-rex.pl

Modernizacja laptopa

Modernizacja laptopa

Laptop zwolnił a praca na nim stała się udręką, może warto zastanowić się nad modernizacją zanim postanowisz kupić nowy. Często niewielkim nadkładem środków można znacznie zwiększyć wydajność leciwego już laptopa. Jeśli chcesz sprawdzić co można zrobić aby Twój laptop działał dużo szybciej skontaktuj się z nami. Zadzwoń lub zleć naprawę W naszym serwisie dokonamy bezpłatnej analizy wydajności i doradzimy jakie podzespoły wymagają wymiany. Wykorzystujemy tylko podzespoły renomowanych i sprawdzonych producentów, które posłużą Ci przez bardzo długi czas. Modernizacja komputera w naszym serwisie to zawsze gwarancja najwyższej jakości wykonywanych usług.

Modernizacja laptopa

Pomimo iż, laptopy nie dają takiej możliwości rozbudowy czy modernizacji jak komputery stacjonarne jest kilka podzespołów których wymiana znacznie poprawi komfort pracy na nim.

Wymiana dysku HDD na szybszy SSD

Wymiana dysku HDD na SSD jest jednym z najprostszych i najtańszych sposobów na modernizację starszego laptopa. Zapewni ona natychmiastowy i zauważalny wzrost wydajności w praktycznie każdym aspekcie korzystania z komputera.

Rozbudowa pamięć RAM

Tu zasada jest bardzo prosta “im więcej tym lepiej” Wiele starszych modeli laptopów wyposażonych było zaledwie w 2GB pamięci RAM. Teraz 2 GB RAM-u to czynnik poważnie ograniczający wydajność. Optymalna ilość która zapewni zadowalający komfort pracy to co najmniej 4GB.

Wymiana procesora

Od procesora, czyli mózgu naszego komputera, zależy tempo wykonywania większości operacji, dlatego wymiana CPU na szybszy znacząco poprawia komfort pracy. Wymiana procesora nie jest jednak taka łatwa jak montaż dodatkowej pamięci, czy dysku. Należy sprawdzić czy i jaki procesor będzie pasował do naszego laptopa. Oraz czy układ chłodzenia podoła w odprowadzeniu ciepła z nowej jednostki.

Czyszczenie układu chłodzenia

Throttling – zjawisko to polega na obniżeniu taktowania procesora (CPU) lub układu karty graficznej (GPU) co negatywnie wpływa wydajność. Spowodowane jest ono przekroczeniem maksymalnej temperatury w jakiej powinien pracować układ. Przyczyną tego stanu rzeczy jest kurz blokujący odprowadzanie ciepłego powietrza oraz wyschnięta pasta termo przewodząca. Aby uniknąć tego problemu układ chłodzenia należy regularnie poddawać czyszczeniu oraz konserwacji.

Darmowa diagnoza! Fachowa naprawa!

Zleć modernizację laptopa nie wychodząc z domu.

Czy modernizacja laptopa się opłaca?

Bez wątpienia modernizacja jest dużo tańszym rozwiązaniem niż zakup nowego laptopa, jednak nie w każdym przypadku ma sens. W pierwszej kolejności należy przeprowadzić analizę laptopa, dopiero na jej podstawie można określić czy w Twoim laptopie jest opłacalna i sensowna. Nasi technicy dobiorą takie rozwiązania aby maksymalnie zwiększyć wydajność Twojego komputera wybierając podzespoły tylko sprawdzonych producentów.

Oferta sprzedażowa

Oferujemy również sprzedaż laptopów nowych, używanych, akcesoriów do laptopów oraz części serwisowych.

Modernizacje laptopów – ostatnie realizacje

Modernizacja laptopa Lenovo B580

Do serwisu trafił Lenovo B580 w celu modernizacji laptopa. W tych modelach Lenovo jest możliwość wymiany procesora na szybszy, dołożenie dodatkowej pamięci RAM oraz wymiany dysku talerzowego HDD na dysk SSD. Przed przystąpieniem do modernizacji przeprowadzamy parę podstawowych testów wydajnościowych takich jak prędkość uruchamiania się systemu i temperatury pracy pod obciążeniem. Modernizacja laptopa Lenovo B580 Read more

Posted in Modernizacja laptopów | Tagged | Leave a comment